Tekmovanje za čiste zobke je med slovenskimi osnovnošolci že dobro utečen preventivno naravnan program. Z omenjeno akcijo spodbujamo učence k rednemu umivanju zob in jih vzgajamo, da razvijejo odnos in odgovornost do lastnega zdravja.

V četrtek, 30. maja 2019, je na OŠ Šmarje pri Jelšah potekala zaključna prireditev tekmovanja Za čiste zobke.  Na prireditev smo bili povabljeni učenci 2. a in 2. c razreda. Oba razreda sta skozi celo šolsko leto najbolj pridno skrbela za svoje zobe. Prav tako je bil na prireditev vabljen tudi učenec 5. b Žiga Mikulan, ki je imel vsa leta sodelovanja brezhibno čiste zobke.

Na prireditvi nas je pozdravil »zobni Peter«, ki je skupaj s svojo sodelavko vsem zmagovalcem podelili praktične nagrade. Sledil je nastop učencev I. OŠ Rogaška Slatina in zabavna predstava Glavko in Zbrk: Čarovnik Nik. Učenci so bili nad prireditvijo navdušeni.

Foto: Milena Kranjčec, David Ivačič