Tudi letošnje šolsko leto je Občina Podčetrtek omogočila izvedbo delavnice JUMICAR.

Četrtošolci in petošolci matične in podružnične šole so se najprej zbrali v telovadnici, kjer so ob prijetnem pogovoru ponovili znanje o prometu in ugotovili že znano: Upoštevaj  prometna pravila in dobro opazuj promet okoli sebe.

Na prometnem poligonu so se preizkusili kot vozniki avtomobilov, se najprej pripasali in se podali na vožnjo, ki je bila sprva boječa, nerodna, roke in noge kar niso ubogale, a so kar hitro usvojili samo tehniko in upoštevali znake.

Lepo sončno vreme in nove izkušnje, spodbujanje sošolcev in njihova povezanost so pripomogli k temu, da so učenci neizmerno uživali in je bil dan kar prekratek.

Besedilo: Antonija Vodeb

Foto: Antonija Vodeb, Sašo Oberski, David Ivačič