Spoštovani starši!

Glede na trenutno aktualno dogajanje in priporočila v zvezi s širitvijo koronavirusa vam želimo posredovati informacije o trenutno veljavnih preventivnih ukrepih, ki so ključnega pomena za preprečevanje širjenja virusa.
Pri preprečevanju okužbe s koronavirusom SARS-CoV-2 je tako kot pri drugih nalezljivih boleznih, ki povzročajo okužbe dihal, priporočljivo upoštevati naslednje vsakodnevne preventivne ukrepe, o katerih poučite tudi svoje otroke:

• Izogibamo se tesnim stikom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.
  • Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
  • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
  • Upoštevamo pravila higiene kašlja.
  • Redno si umivamo roke z milom in vodo.
  • V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost etanola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60 %. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje/razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože.
  • Splošna uporaba zaščitnih mask ni potrebna.

Vir: uradna spletna stran Nacionalnega inštituta za javno zdravje

Obveščamo vas tudi, da do nadaljnjega odpovedujemo vse dejavnosti z večjim številom udeležencev.

Otroci s povišano telesno temperaturo naj ne hodijo v šolo.

V šolo lahko vstopijo samo zdrave osebe.

Za uspešno preprečevanje pojava in širjenja različnih okužb potrebujemo tudi Vašo pomoč in vas naprošamo za dosledno upoštevanje vseh priporočil.

Hvala za razumevanje.