MODUL 4 – Kultura
Gostje pričujejo o kulturi
18. 3. 2015

Mauritius

S sedmošolci smo v okviru tega modula spoznavali kulturo drugih držav, torej kulturo drugačnih kulturnih okolij. Le to so nam predstavili in o njej pripovedovali gostje - starši nekaterih sedmošolcev (ga. Oksana Lipošek) in znanci (g. Jyodisen Murday), ki od tam prihajajo. Skozi zanimive predstavitve, zgodbe, osebne izkušnje in dejavnosti povezane s kulturo smo spoznavali, kako pomembna vrednota je kultura.

To, kar sem tam videl, je, da ljudje (v Izraelu) izredno cenijo učitelje pa tudi znanje in znanost na splošno. Pred vsakim učiteljem snamejo klobuk. To je vtkano v njihovo kulturo. (Miha Kos)

FOTOGALERIJA                                                                                      MAURITIUS - predstavitev

Prispevek pripravila Mara Hunski

Modul 3 - Življenje, narava, zdravje
NARAVOSLOVNI DAN- Življenje, narava, zdravje
(6. 7., 8. ,9. razred)
08. 10. 20014

IMG 7694

Učenci so v različnih delavnicah spoznavali in doživeli, da je narava vir mnogih dobrin, ki so neobhodno pomembne za zdravje vsakega posameznika. Že kot otroci se morajo naučiti zdravo prehranjevati, naravo doživljati z vsemi čutili in jo tudi varovati. To je pogoj za kakovostno, zdravo in dolgo življenje.

FOTOGALERIJA

Prispevek dodala: Martina Leskovšek

Modul 2 - skrb za sočloveka
HUMANITARNA POMOČ OŠ PODČETRTEK ZA PRIZADETE V POPLAVAH

Učenci OŠ Podčetrtek so se množično, skupaj s starši, odzvali v akciji zbiranja humanitarne pomoči za prizadete v junijskih poplavah v Srbiji. Humanitarna pomoč je bila namenjena Osnovni šoli Filip Višnjić v kraju Morović, podružnici Jamena, nedaleč od tromeje Srbije, Hrvaške ter Bosne in Hercegovine. V okviru projekta Etika in vrednote, modul Skrb za sočloveka so varuhi Etike in vrednot na šoli, 9. 6. 2014, obiskali podružnično osnovno šolo Jamena in izročili humanitarno pomoč. Potovanja so se udeležili: Mara Hunski, Sašo Oberski, Urška Sovinc, Sonja Švajger, Mojca Vrešak in ravnatelj mag. Darko Pepevnik.

FOTOGALERIJA

Prispevek dodal:Sašo Oberski

MODUL 2 - skrb za sočloveka
DOBRODELNI GOLF TURNIR ''DEBRA''

metulj Small
 V petek 27. 5. 2014 so se naši mladi golfisti udeležili že osmega tradicionalnega  dobrodelnega golf turnirja   ''Debra''.
 Sredstva zbrana na tem dogodku so namenjena  Društvu DEBRA Slovenija (društvo oseb povezanih z  bulozno  epidermolizo).
 Naši učenci in učenke so se predstavil z znanjem golfskih veščin in društvu DEBRA  podarili nekaj likovnih  izdelkov, ki so  jih naredili otroci iz vrtca.

Prispevek dodal:Borut Pihlar

Preberi več

MODUL 1 - znanje in modrost
GOSTI PRIČAJO O ZNANJU IN MODROSTI