Predstavitev nacionalnega projekta »Rastem s knjigo«

V šolskem letu 2016/2017 že enajstič zapored poteka nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture »Rastem s knjigo« - izvirno slovensko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu, ki ga izvaja Javna agencija za knjigo RS v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami, osnovnimi šolami s prilagojenim programom, zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in zamejskimi osnovnimi šolami.

Cilji nacionalnega projekta »Rastem s knjigo« so:

- spodbujanje dostopnosti kakovostne in izvirne slovenske mladinske literature;
- spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja šolskih knjižnic;
- promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja.

Za letošnje šolsko leto (2016/2017) je bila izbrana knjiga pisatelja Vinka Moderndorferja - KIT NA PLAŽI.

Iskanje Eve

Vsak sedmošolec prejme izbrano knjigo ob obisku najbližje splošne knjižnice.
Obisk knjižnice vključuje tudi splošno spoznavanje knjižnice, knjižničnega informacijskega znanja in seznanjanje z najnovejšim mladinskim leposlovjem.

Naši učenci so v okviru tega projekta, dne 14.11.2016, obiskali tudi vaško knjižnico, enoto Knjižnice Šmarje pri Jelšah, kjer jim je bilo predstavljeno delo same knjižnice, ureditev knjižnice po UDK sistemu skozi film, prejeli pa so seveda tudi knjižno darilo.
Knjižno darilo Kit na plaži je tudi ena izmed knjig, ki so si jo naši sedmošolci že uvrstili na seznam prebranih knjig za letošnjo bralno značko.

SKUPAJ SE UJEMIMO V SVET BRANJA.