Skoči na glavno vsebino

Prvošolci in drugošolci so imeli v okviru Tedna otroka 4. in 5. oktobra naravoslovni dan z naslovom Doživimo in začutimo preteklost. Z avtobusom so se odpeljali v Rogatec in dan preživeli v muzeju, kjer so izvedeli marsikaj zanimivega o predstavljeni arhitekturi in življenju naših prednikov.

Ogledali so si Šmitovo stanovanjsko hišo, gospodarsko poslopje “štala”, dvojni vezani kozolec “toplar”, svinjak “štalunci”, vodnjak “štepih na čapljo”, stranišče na “štrbunk”, kovačijo, podeželsko trgovino z mešanim blagom, čebelnjak…

Udeležili so se treh doživljajskih etnoloških delavnic. Iz delčka kvašenega testa so oblikovali svoj unikatni pekovski izdelek “žuliko”. V glasbeni delavnici so spoznavali ljudska glasbila ter uživali v izdelovanju “nunalc”, na katere so tudi vsi skupaj zaigrali. V kovačiji so z velikim zanimanjem opazovali kovača pri kovanju žeblja, spoznavali njegove delovne pripomočke ter pomagali napihovati meh.

Pred odhodom so v slamnatem peharju poiskali vsak svojo pekovsko dobroto in se polni vtisov vrnili v šolo.

 

Foto: učiteljice RP

(Skupno 196 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost