KARIERNA ORIENTACIJA

Ni ga razloga, da ne bi sledili srcu. Lasten interes je najpomembnejši dejavnik pravilne izbire, saj ga navadno spremlja visoka motivacija in zavzetost za učenje novih znanj in spretnosti.
Steve Jobs

Program karierne orientacije, ki ga izvajamo v šoli zajema številne dejavnosti za učence in starše:

• Spoznavanje otrokovih interesov, sposobnosti in drugih lastnosti.
  • Informiranje o šolah, poklicih in štipendijah.
  • Svetovanje pri izbiri poklicne poti.
  • Izvedba vpisa v srednje šole.

POMEMBNE POVEZAVE

KAM IN KAKO

Program Kam in kako vam predlaga poklice in pomaga raziskati poklicne možnosti.

POKLICNI KAŽIPOT

Kažipot je namenjen iskanju izobrazbe za pridobitev poklica ter znanj za poklic in razvoj kariere. V pomoč je osnovnošolcem, srednješolcem, staršem in strokovnim delavcem.

e-SVETOVANJE

E svetovanje vam bo s pomočjo spleta pomagalo pri izboru vaše poklicne poti in iskanju
zaposlitve. Svetujemo vam, da se pred uporabo registrirate na ePortalu in si tako
zagotovite dostop do vseh storitev.

CENTER ZA POKLICNO IZOBRAŽEVANJE

Center RS za poklicno izobraževanje je osrednja slovenska inštitucija za razvoj, raziskave
in svetovanje na področju poklicnega in strokovnega izobraževanja.

VPIS V SREDNJO ŠOLO

Vse informacije o postopku vpisa za tekoče šolsko leto  dobite na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

ŠTIPENDIJE

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad RS izvaja različne programe štipendiranja. Tako podeljuje Zoisove štipendije, zbira in objavlja seznam kadrovskih štipendij, ki jih prejme s strani delodajalcev, razpisuje različne štipendije za izobraževanje v tujini in podobno.

ŠTIPENDIJE V SAVINJSKI REGIJI

Razpis štipendij za Savinjsko regijo.

ZAVOD RS ZA ZAPOSLOVANJE

Spletna stran za iskalce zaposlitve in delodajalce.