V okviru meseca požarne varnosti smo v sredo ob 10.20  na OŠ Podčetrtek izvedli evakuacijsko vajo, s katero smo  preizkusili organizacijska in tehnično pripravljenost za varen in hiter izhod iz šole.  Učenci so pod vodstvom učiteljev po označenih poteh v petih minutah zapustili šolo in se z ostalimi zaposlenimi zbrali na šolskem igrišču, kjer je poveljnik PGD Podčetrtek Sašo Lipošek spregovoril o pomenu vaje, varnosti pri evakuaciji in o ravnanju v primeru požara. Ravnateljica Sonja Švajger se je gasilcem zahvalila za odlično sodelovanje.  Po končani vaji so šli učenci predmetne stopnje k pouku, učencem razredne stopnje pa so Podčetrteški gasilci prikazali gasilska tehnična sredstva in načine gašenja požarov.