Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 26. 10. 2023, smo za učence šestih in sedmih razredov izvedli kulturni dan GREMO V GLEDALIŠČE – obiskali smo SNG Maribor, kjer smo si ogledali opero Knjiga o džungli. Gre za zgodbo pisatelja, Nobelovega nagrajenca Rudyarda Kiplinga, ki je znana mladim po vsem svetu. Knjižna izdaja enega najbolj znanih del za otroke sega v leto 1894 in od takrat do danes je Knjiga o džungli doživela številne knjižne, filmske, gledališke in animirane priredbe. V mariborski operi sta vznemirljivo pustolovščino dečka Mavglija in njegovih živalskih prijateljev ustvarila skladatelj Giovanni Sollima in libretist Pier Francesco Maestrini. Bilo je enkratno doživetje – zgodba, petje, ples, igra, orkester, animacija, humor, kostumi, luč, scena, posebni učinki … in sporočilo o življenju, svetu, ljudeh; toliko kot je namreč priredb te priljubljene zgodbe, toliko je najverjetneje tudi sporočil, ki jih Mavgli prinaša svetu.

(FOTOGRAFIJA: SNG Maribor – https://www.sng-mb.si/event/knjiga-o-dzungli/)

(Skupno 243 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost