Skoči na glavno vsebino

Krajinski arhitekti s svojim znanjem in delom na različnih področjih in ravneh urejanja prostora prispevajo h kakovosti, varstvu in razvoju slovenskih krajin, javnih in zasebnih, urbanih in kulturnih. V aprilu, mesecu krajinske arhitekture, krajinski arhitekti iz Slovenije skupaj s kolegi iz vsega sveta širijo svoje znanje in poslanstvo. V letu 2018 posebno pozornost namenjajo odkrivanju, raziskovanju in interpretaciji kulturne dediščine. Tudi tokrat smo se na OŠ Podčetrtek odzvali njihovemu prijaznemu povabilu. Učenci izbirnega predmeta Raziskovanje domačega kraja in varstvo njegovega okolja so se udeležili sprehoda in delavnice Na lovu za dediščino.
Na sprehodu od juga do severa Podčetrtka so učenci opazovali stavbe in druge značilnosti naselja. Posebej pozorno so si ogledali stavbe, ki spadajo med kulturno dediščino in ugotavljali, v čem se razlikujejo od drugih. Zakaj jih je vredno varovati? Je treba ohranjati ali varovati še katere druge dele naselja? Delavnico so zaključili v prostorih Mladinskega centra Podčetrtek, kjer so izdelali kratko predstavitev naselbinske in stavbne dediščine Podčetrtka.Delavnico, ki sta jo omogočili Občina Podčetrtek in TD Podčetrtek je vodila ga. Karmen Bovha.

Foto: Mihael Bevc in Simona Gobec Drofenik

(Skupno 143 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost