Danes je SVETOVNI DAN ZEMLJE, ob katerem se še bolj kot običajno spomnimo na lepote našega planeta in se hkrati zavemo posledic, ki ga ima človekovo bivanje in delovanje. Obeležitev tega dneva nas mora motivirati k temu, da prilagodimo naše dejavnosti v okolju v bolj prijazno smer.

V ta namen so drugošolci matične in podružnične šole obiskali Center ponovne uporabe Rogaška Slatina. Zaposleni so jih s prijaznostjo sprejeli in jim predstavili delo centra. Ogledali so si zunanje zabojnike za ločeno zbiranje odpadkov ter ugotavljali kaj sodi vanje in kaj ne. Zanimivo je bilo poslušati in si ogledati pripravo bioloških odpadkov, kjer so si otroci najbolj zapomnili vrane, ki zaposlenim ponagajajo ob prostih večerih in vikendih. Predstavili so nam tudi krožno gospodarstvo, s čimer zagotavljajo kroženje virov in materialov. Posebna izkušnja je bil obisk trgovine, kjer so si otroci lahko kupili stare, ohranjene predmete po nizki ceni. Ob koncu so si iz majic izdelali še vrečko za večkratno uporabo.

Ob Dnevu Zemlje pa le še misel: Vzemite si čas in naredite nekaj dobrega za naš planet, za njene prebivalce in s tem seveda tudi zase.

Foto: Anja Špoljar Škrabl in Katja Poharc