Skoči na glavno vsebino

Odbojkarska ekipa starejših učencev se je po zmagi na medobčinskem tekmovanju uvrstila na finale področnega tekmovanja celjske regije. Turnir je potekal na OŠ Braslovče, kjer se je zbralo osem najboljših ekip z regije. Naši učenci so v prvi tekmi po napeti končnici premagali OŠ Vojnik z rezultatom 2:1. Tudi v drugem srečanju so bili uspešni in zanesljivo ugnali vrstnike iz OŠ Loče s končnih 2:0. Z dvema zmagama v skupini so se uvrstili v polfinale, kjer so jim nasproti stali učenci OŠ Šempeter. Šoli OŠ Šempeter in OŠ Braslovče sta šoli, ki imata v odbojki bogato tradicijo in se redno uvrščata med najboljše ekipe v državi, saj v obeh krajih uspešno delujeta tudi odbojkarska kluba. Toda naši fantje se niso ustrašili izziva in po odlični igri osvojili prvi niz. Tudi v drugem nizu so že vodili s 15:10 in bili na pragu presenetljive zmage, a žal je bilo v zaključku niza z naše strani nekaj nepotrebnih napak, kar so nasprotniki izkoristili in izid izenačili na 1:1. V odločilnem nizu je bilo zopet napeto. Naši fantje so se borili do konca, a so bili učenci OŠ Šempeter na koncu vendarle nekoliko uspešnejši in se uvrstili v finale. Sledila je tekma za tretje mesto, kjer smo zopet spremljali zelo izenačen dvoboj naših odbojkarjev, ki so jim nasproti stali učenci iz OŠ Laško. V končnicah obeh setov so nasprotniki pokazali nekaj malega več in naši fantje so tekmovanje zaključili kot četrta ekipa v regiji, kar je lep uspeh za to generacijo, ki je v ta rezultat vložila kar nekaj dodatnih ur vadbe. Čestitke ekipa!

(Skupno 188 obiskov, današnjih obiskov 1)