Državno tekmovanje iz znanja geografije je potekalo, 6. aprila 2024, v Škofji Loki. Tema letošnjega geografskega tekmovanja je bila geografija zavarovanih območij.
Geografsko tekmovanje je sestavljeno iz obveznega pisnega dela na šolski ravni in obveznega pisnega ter terenskega dela na državni ravni. Šolska raven je sestavljena iz sklopa A (obča in regionalna geografija) in sklopa B (vsebine iz virov in literature); na državni ravni je dodan še sklop C (terenski del tekmovanja).
Poleg predpisane literature so na tekmovanju vključene tudi splošne geografske in aktualne vsebine, povezane s predpisano tematiko in na državni stopnji tudi lokacijo tekmovanja.
Državnega tekmovanja se je udeležil osmošolec Vid Drofenik in osvojil srebrno priznanje. Za odličen dosežek mu iskreno čestitamo.