Spoštovani starši.

Veseli smo, da je vsem učencem omogočena vrnitev v običajni vzgojno-izobraževalni urnik dela.
Osnovno vodilo ostaja, da v šolo pridejo samo zdravi učenci.

• S ponedeljkom, 1. 6., se pouk v prvi triadi, v 4., 5. in 9. razredu ponovno izvaja v šoli v obsegu običajno velikega oddelka po urniku, ki je veljal do 13. marca 2020.
  • Ob ugodni epidemiološki sliki se v sredo, s 3. 6., šolska vrata ponovno odprejo še za učence 6., 7. in 8. razredov.
  • Svetujemo, da učenci prihajajo v šolo peš ali s kolesom. Po priporočilu ministrice vas v čim večji meri naprošamo, da otroke pripeljete v šolo z lastnim prevozom.
  • Šolski prevoz bo organiziran po običajnem voznem redu s 1. in 2. vožnjo.
  • Šolski kombi ne bo vozil.
  • Učenci vozači morajo nositi na avtobusu zaščitne maske in spoštovati ostala pravila NIJZ.
  • Vsi ostali učenci, ki začnejo s poukom ob 8.20, pridejo v šolo med 8.00 in 8.20. Šola bo sicer zaklenjena.
  • Starši oddate in sprejmete učence pred vhodom v šolo.
  • Pri vhodu v šolo bo učence sprejel dežurni učitelj.
  • V šolo vstopajo učenci v varni medsebojni razdalji 1,5 m.
  • Pri vhodu v šolo si morajo učenci roke razkužiti z razkužilom.
  • Garderobne omarice bodo do konca šolskega leta odklenjene.
  • Priporočajo, da učenci starejši od 12 let, izven matične učilnice nosijo maske.
  • Še vedno ostaja ključno odgovorno spoštovanje higienskih in preventivnih ukrepov, posebej zagotavljanja zadostne fizične distance.
  • O ostalih dejavnostih vas bodo obveščali razredniki.

Kot že mnogokrat v zadnjem času, smo z dobrim sodelovanjem zmogli, tako verjamem, da bomo zmogli tudi v naslednjih dneh.

Lepo vas pozdravljam.

Sonja Švajger, ravnateljica