V torek 20.2.2018 smo učenci 9.a in 9.b razreda OŠ Podčetrtek odšli v Rogaško Slatino. Z avtobusom smo se odpeljali do Šolskega centra Rogaška Slatina. Pred šolo nas je pričakala profesorica, ki uči geografijo. Odpeljala nas je v eno izmed učilnic, kjer nas je pričakala malica. Medtem ko smo malicali, nas je prišla pozdravit tudi ravnateljica šole. Dijakinje 3. letnika so nam razdelile liste z vprašanji in karto Rogaške Slatine. Po malici smo se odpravili nazaj na avtobus in se odpeljali v stari del mesta. Med potjo pa smo izvedeli tudi nekaj o stvareh, ki se dogajajo v Rogaški Slatini. Ko smo prispeli v stari del mesta, smo se razdelili v dve skupini in hodili po parku. Ustavljali smo se na pomembnejših lokacijah, o katerih so nam dijakinje povedale veliko stvari, ki smo jih slišali na novo. Obiskali smo tudi Kristalno dvorano, Anino dvorano in enega izmed hotelov v Rogaški Slatini, ki ima pet zvezdic. Med potjo smo odgovarjali na vprašanja, ki so bila na delovnih listih. Ko smo končali z ogledom smo odšli v kavarno Central. Imeli smo nekaj prostega časa in ker je bilo zunaj mrzlo, smo popili nekaj toplega. Ob 11.00 smo se vrnili nazaj v šolo, kjer nas je pričakalo kosilo. Po končanem kosilu smo si ogledali še nekaj učilnic na šoli, nato pa smo se odpravili na avtobus in se odpeljali nazaj v šolo.

Besedilo: Nuša Toplišek, 9. razred
Kamera in montaža: Mihael Bevc, 9. razred