V Ljubljani, v Cankarjevem domu, se  je od 20. do 25. novembra 2018 odvijal že 34. Slovenski knjižni sejem.
Obiska sejma se je udeležila tudi skupina učencev knjižničarskega krožka in to v sredo, 21.11. 2018, ko smo se v okviru ogleda sejma, udeležili še vodenega Šolskega knjigosleda.
Namen sprehoda med razstavljalci je bil jasen in dosežen: otrokom na igriv način predstaviti kako nastane knjiga in kdo vse pri tem sodeluje.
Ob knjižnih razstavah številnih  knjižnih založb iz Slovenije in Madžarske (letošnja gostja knjižnega sejma) so se  v tem času vrstili tudi številni kulturni dogodki: Debatna kavarna, Cicifest, Najs(t), Založniška akademija, Gostujoče mesto, Kulinarfest, Razstava ilustracij in še mnogi, kar je še dodatno pritegnilo našo pozornost. Nepopisno pa je bilo gotovo to, kako smo begali med več kot dvajset tisoč knjigami – »barvnimi in črno belimi«  – na enem mestu.
To in še več se nam je dogajalo na sejmu, saj je bil letošnji knjižni sejem poseben dogodek, za kar sta poskrbela tudi Cankar in njegova krizantema.
Polni  lepih in nepredvidenih vtisov smo se vrnili domov, z željo, da se nam kaj takega še kdaj zgodi.

Foto: Eva Humski, Ema Osojnik