NAŠA BRALNA ZNAČKA JE AŠKERČEVA BRALNA ZNAČKA

Branje za bralno značko je vsesplošno slovensko kulturno gibanje in prostovoljna dejavnost, ki je namenjena spodbujanju branja pri otrocih.

Bralna značka se začne 17. septembra – na dan zlatih knjig in se zaključi junija 2024.

Osnovni cilji branja za bralno značko so:

• Vzgojiti bralca, da v svojem prostem času bere po svojih željah in zanimanjih, da bi (p)ostal bralec (za) vse življenje,
  • da bere različna leposlovna in poučna gradiva, tiskana in elektronska s pomočjo različnih medijev (knjiga, revija, splet, televizija,…),
  • da bere z razumevanjem,
  • da bere, ker branje potrebuje pri vključevanju v pouk in v vsakdanjem življenju nasploh,
  • in da bere, ker v branju uživa.

Na šoli se vsi učitelji in mentorji bralne značke trudimo, da bi mladim čim bolj približali knjigo in jih navdušili za branje. Zato imajo nekateri razredi v okviru bralne značke na voljo prost izbor gradiv, nekateri pa upoštevajo priporočilni seznam, vsi pa smo za nagrado ob zaključku bralne značke priča različnim kulturnim dogodkom.

Več o bralni znački si lahko preberete tudi TUKAJ.