Današnji dan so drugošolci preživeli v prav posebni družbi, saj so jih obiskali prijatelji z OŠ Ljubečna. Tematika letošnjega druženja je bila Afrika, saj sta učiteljici Katja in Iza lani obiskali eno izmed afriških šol. V uvodnem delu so drugošolci pripravili kratek kulturni program, ki sta ga vodila glavna junaka knjige Juri Muri po Sloveniji – Juri in njegov afriški prijatelj Bongo. Sledilo je razvrščanje v pet heterogenih skupin, nato pa se je začel zabavni del druženja. Otroci so obiskali pet različnih delavnic. V telovadnici so se najprej razmigali, nato pa je sledil gibalni poligon. V knjižnici jih je gospa knjižničarka skozi Afriške pripovedke popeljala v Afriko, izdelali so si glasbilo, se naučili nekaj afriških besed, seveda pa so imeli čas tudi za prosto igro. Ob koncu so se še zbrali v učilnici, kjer je vseh 70 drugošolcev zaplesalo in zapelo na afriško pesem Jambo. Bilo je drugače, zanimivo in srčno. Otroci so z žarom v očeh pomahali drugošolcem z Ljubečne v slovo in jim rekli: »Asante«.

Foto: Boštjan Šelekar, Saša Sotošek, Nina Lojen, Mira Hrušovar in Katja Poharc

Video: Katja Poharc