Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 2. 10. 2023, smo se učenci 2. razredov ob spremstvu učiteljic odpravili v Rogatec na Dvorec Strmol, kjer smo izvedli prvi naravoslovni dan z naslovom Moj dedek rokodelec. Ob prihodu smo najprej malicali, potem pa se kaj hitro lotili ročnega ustvarjanja. Razdeljeni v tri skupine smo obiskali in izkusili vsako iz med delavnic. Tako smo se preizkusili v oblikovanju magnetka iz gline, slikanju na steklo in pletenju zapestnic iz ličja. Pri slednji smo ugotovili, da pletenje kite prav zares ni tako enostavno in bo potrebno še kar nekaj vaje. Po končanih delavnicah je ponovno sledil kratek odmor, potem pa še zanimiv ogled dvorca. Na dvorcu nas je čakalo presenečenje, ki ga zares nismo pričakovali – pozdravila nas je operna pevka, ga. Natalija Hormuth in nam z veseljem zapela dve operni skladbici, nad katerima smo bili naravnost navdušeni. V zahvalo smo ji tudi mi zapeli pesem, ki jo znamo vsi skupaj – Lisička je prav zvita zver. Polni lepih vtisov, novih doživetij in s svojimi izdelki smo se vrnili nazaj v šolo.

Izjave učencev:

Učenec 2. c: Najbolj všeč mi je bil del, ko smo si ogledali, kako so včasih izdelovali stvari in kakšna je črna kuhinja. Zelo všeč mi je bilo tudi, ko smo ustvarjali.

Učenka 2. c: Najbolj všeč mi je bilo, ko je operna pevka zapela v dvorani.

Učenec 2. b: Super je bilo, ko smo pletli kitke in si med seboj pomagali.

Učenka 2. b: Super je bilo, ko smo delali po delavnicah. Najboljša mi je bila tista, kjer smo risali na steklo.

Učenec 2. a: Najbolj sem si zapomnil, ko je gospa operna pevka pela. Bilo je zelo lepo.

Učenka 2. a: Zelo super je bilo, ko smo z barvami risali na steklo.

Foto: Katja Poharc, Anja Špoljar Škrabl, Sabina Božak

(Skupno 185 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost