Pošteno smo že zakorakali v novo šolsko leto in pričeli opravljati svoje šolske obveznosti. V okviru naravoslovnega dne so se sedmošolci odpravili na Solčavsko. Dan smo pričeli v večnamenskem Centru Rinka, kjer so nas ob ogledu razstave in video posnetka seznanili z značilnostmi njihove pokrajine, z življenjem in navadami v teh krajih. Od tod nas je pot vodila v Logarsko dolino. Tamkajšnji vodič nas je popeljal skozi dolino, kjer smo spoznavali rastlinske vrste in opazovali kamnine ter prst. Pot smo zaključili pri slapu Rinka, ki je bil še posebej veličasten zaradi obilice vode, ki so jo prinesle številne padavine. Naslednja naša postojanka je bila jama Pekel, kjer so se učenci seznanili z značilnostmi kraških jam in kapnike opazovali od blizu. Ko smo iz »pekla« zopet prišli v »nebesa«, je bil čas za odhod proti domu. Učenci so ob spoznavanju pestrosti pokrajin, ki nam jih nudi Slovenija, prav tako krepili medosebne odnose in skupaj preživeli prav lep dan.

Foto: Eva Cankar
Besedilo: Klavdija Namurš