Glede na trenutne razmere se lahko iz različnih razlogov poveča stiska posameznika. Ob tem
žal niso izvzeti niti otroci, na nas odraslih pa je, da jim pomagamo. Pomembno je, da se o
težavah spregovori čim prej in poišče ustrezna pomoč. Zato je treba otroke spodbujati, da o
stiskah spregovorijo z odraslimi, ki jim zaupajo.

V primeru morebitne stiske se lahko za pomoč vedno obrnete na šolo, na osebo, ki ji otrok  zaupa.  To je lahko razrednik, posamezni učitelj, svetovalna delavka, ravnateljica, morda katerakoli druga oseba na šoli. Ključno je, da gre za osebo, ki ji otrok zaupa.

Ker pa resnost stisk in situacij včasih presega naše znanje in sposobnosti, je bil na nacionalnem nivoju pripravljen zbirnik ukrepov in virov pomoči, ki jih lahko najdete na spletni strani:

Kam po pomoč – otroci

Kam po pomoč – odrasli