V kombiniranem oddelku 4. in 5. razreda na podružnični šoli v Pristavi je k pouku prišel zanimiv in poseben “učenec”. Ima štiri tačke, rad se smehlja in maha s košatim repom; uživa kadar ga čohljaš za ušesi in po hrbtu in prsih, občasno zalaja in obožuje pasje priboljške. Zna že zelo veliko, saj je opravil izpit za pasjo šolo. Prišel je v spremstvu učiteljic iz društva Tačke pomagačke in se odziva na ime Lars. Na spletni strani društva so zapisalo takole: “Skupaj s kosmatinci opravljamo različne vrste terapij, ki jih v ustanovah skrbno pripravijo in vodijo strokovni delavci. Pogosto smo povabljeni  na različne aktivnosti in prireditve, kjer z veseljem predstavimo naše delo in opozorimo, da je pes velika odgovornost. Naše delo je namenjeno predvsem ranljivim skupinam, ki jim družba mahajočega repka in vlažnega smrčka obogati pogosto monotono okolje in jim ponovno prižge iskrico življenja. Naša druženja spremljata red in potrpežljivost, obogatena z dobro voljo in neusahljivo predanostjo. Ni zanemarljivo, da s svojim delom ustvarjamo tudi medgeneracijske povezave.”

Uživali smo v Larsovi družbi in se veliko novega naučili.

FOTO: Sašo Oberski